Mija dokładnie miesiąc od rozpoczęcia oficjalnego treningu przygotowującego zgłoszone miasta i gminy do rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

W czasie treningu zliczane są jedynie przejechane kilometry. Z naszego terenu do rywalizacji zgłosiła się Gmina Kołaki Kościelne, jako jedyna gmina z powiatu zambrowskiego i jedyna gmina wiejska z województwa podlaskiego jest na dzień dzisiejszy na 33 miejscu na 156 zgłoszonych gmin. Przez 1 miesiąc, zimny i wietrzny, rowerzyści z Kołak Kościelnych przejechali 8250 km. Według organizatorów jest to bardzo dobra prognoza przed rywalizacją czerwcową.

Gdyby dzisiaj zastosować przelicznik na liczbę mieszkańców, to Gmina Kołaki Kościelna byłaby na drugim miejscu w Polsce. Kołaki mają jeszcze jeden powód do dumy. Kiedy zastosuje się filtr do 15 roku życia to Kołaki są dzisiaj na pierwszym miejscu w liczbie przejechanych kilometrów. Jeżeli ktoś chciałby wesprzeć rowerzystów z Kołak i przyłączyć się do wspólnej zabawy to serdecznie zapraszamy.

Szczegóły na stronie internetowej gminy, szkoły lub telefonicznie u koordynatora lokalnego akcji – tel. 504 496 470.

wynik gminy na 21.04wynik uczniow do lat 15

Żródło: https://zambrowiacy.pl/administracja-publiczna/kolaki-koscielne-trenuja-do-rywalizacji-o-tytul-rowerowej-stolicy-polski-ty-tez-mozesz/